Fransa Vize Başvurusu ve Vize Alma Süreci

Fransa Vizesi , Türk vatandaşları her yıl onlarca farklı ülkeye ziyaret gerçekleştirmektedir. Ancak bunlar içerisinde bazı ülkeler çeşitli nedenlerden ötürü daha ağır basmaktadır. Bu ülkelerden biri ise Fransadır.

Fransa tarihi ve doğal güzellikleriyle her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu bakımdan Fransa’yı ziyaret edebilmek için ise bazı ülke vatandaşların vize alması gerekmezken bazı ülke vatandaşlarının ise vize alması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları lazım gelmektedir.

Bu arada AB üyesi ülkelere ait kişilerin Fransa’ya girmek için vize almalarına gerek yoktur. Transit bir biçimde ülkeye giriş çıkış yapabilmeleri mümkündür. Vize başvurusu yapabilmek için ise öncelikli olarak Fransa’nın vize randevu sistemini kullanarak randevunuzu almanız lazım gelmektedir. Sonrasında vize işlemlerinizin diğer aşamalarına geçiş yapabilirsiniz.

Fransa Vizesi Vize Türleri  

Schengen vizesi sahibi olan Türkler Fransa’nın uyguladığı vize prosedürlerinden muaftır. Bunun için aldığınız vizeyi başvuru yaptığınız vize merkezine bildirmeniz lazım gelmektedir. Sonrasında gerekli işlemler tamamlanmakta ve Fransa’ya sorunsuz bir biçimde giriş yapabilirsiniz.

Fransa’ya turistik vize, kültürel vize, eğitim vizesi, çalışma vizesi gibi araçlarla gidebilirsiniz. Bu vize türleri için vize ücreti farklılık göstermektedir.

Fransa Merkezleri

Ülkemizde Fransa’nın başta İstanbul ve Ankara olmak üzere birçok yerde diplomatik temsilciliği bulunmaktadır.

Fransa Vizesi Gerekli Belgeler

Pasaportunuzu ve diğer belgelerinizi vize başvurunuzu yaparken teslim etmeli ve belgelerinizde eksiklik olmamalıdır.

Fransa Genel Bilgiler

Avrupa’nın en gelişmiş ve en iyi ülkelerinden olan Fransa’nın başkenti Paristir. Tarihi ve mimarisi ile herkesin görmek isteyeceği bir yer olma özelliği taşımaktadır.

Bunun yanında aşkın ve sanatın şehri olarak bilinen Paris her yıl milyonlarca kişi tarafından turistik amaçlarla ziyaret edilmektedir. Bundan ayrı olarak Fransa’nın diğer şehirlerine giden turistlerin oranı da bir hayli fazladır. Bu bağlamda ülke her yıl dünyada en çok turist çeken yer olma özelliğindedir.

Ülkeden ziyaret edilebilecek birçok önemli yer bulunmaktadır. Bunların başında Eyfel Kulesi gelmektedir. 19.yüzyılda inşa edilen kuleyi her yıl görmeye gelenlerin sayısı milyonlarla ifade edilmektedir. Ayrıca ünlü Mona Lisa tablosunun sanatseverlerle buluştuğu Louvre Müzesi de Fransa’da yer almaktadır. Mimari yapısıyla büyüleyen Notre Dame Katedrali de Fransa’da bulunmaktadır.

Ülkede ağırlıklı şekilde Fransızca konuşulmaktadır. Hristiyanlığın Katoliklik mezhebine mensupturlar. Ayrıca ülkede farklı etnik kökene ve dine mensup milyonlarca kişi yaşamaktadır. Hem AB’ye hem de Euro bölgesine dahildirler. Bunun yanında Fransa’nın yerel saati Türkiye’den 1 saat daha geridir.

Fransa Tarihi

Fransa’nın binlerce yıl ile ifade edilen bir tarihi bulunmaktadır. Ancak bugünkü Fransız ırkının oluşmasında Kavimler Göçü’nün büyük etkisi olmuştur. Zaman içerisinde kaynaşan topluluklar bugünkü Fransız toplumunu meydana getirmiştir.

Tarih boyunca da Fransızlar savaşlara, zaferlere ve mücadelelere konu olmuştur. Hem İngilizlerle hem de Almanlarla yoğun bir bölge mücadelesine girmişlerdir. Aydınlanma Çağı’nın yaşanması ile birlikte sömürgecilik yarışına katılmış ve bugün de sahip olduğu denizaşırı toprakların bir kısmını bu zamanlarda elde etmiştir. AB’nin kurucu üyelerindendir.

Fransa Konum

Batı Avrupa bölümünde yer almaktadır. Dünyanın pek çok yerinde denizaşırı toprakları bulunmaktadır. İspanya, Andorra, Monako, İsviçre, Almanya, Lüksemburg, Belçika ve İtalya ile sınır komşusu olduğu bilinmelidir.

Fransa En Fazla Ziyaret Edilen Şehirleri

Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Nice, Strasburg

Fransa Ülke Mutfağı

Mutfak olarak Avrupa içerisinde ayrı bir konumda yer almaktadır. Peynirleri ve şarapları ile ünlüdür. Ayrıca kendi mutfaklarına has lezzetleri de bulunmaktadır. Bunlardan örnek olarak ülkemizde de ambalajlı ürünlerde kullanılan kruvasan sayılabilmektedir.

Fransa Vizesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize