Türk vatandaşları Fransa seyahatleri için vize başvurusunda bulunmalıdır. Fransa vizeleri seyahat süresi ve seyahat amacına göre farklı türlerde açılmaktadır. Fransa vizesi 2022 başvurusu; aile birleşimi, çalışma, ticari, eğitim, turistik ve Schengen vizelerine yapılabilir. Schengen ve turistik vize, ülkede 90 günü geçmeyecek kadar konaklanmasına izin verilen kısa süreli vizelerdir.

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Fransa vizesi için vize merkezlerinden randevu alınması ve ilgili vize türü için gereken tüm belgelerin randevu tarihinde vize merkezine teslim edilmesi istenir. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre hazırlanması gereken belgelerin listesi Fransa konsolosluğu tarafından açıklanır. Açıklanan güncel liste doğrultusunda belgelerin dikkatli bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Fransa vizesi gerekli evraklar 2022 başvuru şartlarına göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için talep edilen genel evraklar şunlardır: pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf, finansal belgeler, mesleki belgeler, otel rezervasyonu ve uçak bileti. Uzun süreli vize türleri olan D tipi vizeleri için ek belgeler istenmektedir.

Fransa Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Fransa aile birleşimi vizesi aile bütünlüğünün sağlanması amacıyla alınabilecek uzun süreli vize türüdür. Bu vize; eşi Fransa’da en az 1 yıldır yaşayan, eşi Fransa vatandaşı olan veya çocuğu Fransa’da ikamet eden Türk vatandaşlarına verilir. Fransa vizesi 2022 başvurusu için öncelikle ulusal vize başvuru formu doldurulmalı ve vize merkezinden randevu alınmalıdır.

Vize başvuru formunun Fransızca ve Türkçe dillerinde doldurulması istenir. Bu belgede verilen bilgilerin doğru ve tutarlı olması vize onayı alınmasına adına dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Fransa vize başvuru formunu doldurduktan sonra Fransa konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazmalısınız. Şahsi dilekçe; seyahat amacı, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, seyahat süresi gibi bilgileri açıkça ifade etmelidir.

Fransa aile birleşimi gerekli evraklar Fransa vizesi için istenen genel evraklarla birlikte ek evraklardan oluşur. Bu vize için istenen ek evraklar; evlilik belgeleri, Fransa’da yaşayan aile yakınlarının oturum izni belgesi veya doğum belgesi, uluslararası evlenme kayıt örneği, finansal belgeler, masraflar üçüncü kişi tarafından karşılanacaksa sponsor belgesi, çocuklar için velayet belgesi gibi belgelerdir. Vize başvurusunda istenen belgeler değişiklik gösterebileceği için konsolosluktan alınan güncel bilgiler doğrultusunda başvuru yapılmalıdır.

Fransa Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa çalışma vizesi, Türk vatandaşlarının Fransa’da faaliyet gösteren bir şirketle iş sözleşmesi yapması ardından alabileceği ulusal vize türüdür. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre vize evraklarının hazırlanma süreci, çalışılacak firma ile birlikte yürütülmelidir. Şirket, çalışacak kişi adına çalışma belgesi düzenlemeli ve diğer şirket evraklarını randevu tarihine kadar başvuru sahibine göndermelidir. Fransa vizesi 2022 başvurusu yapacak kişi, randevu almak için Fransa vize başvuru formu doldurmalı ve vize talep dilekçesi yazmalıdır.

Fransa çalışma vizesi için Fransa vizesi genel evraklarının tümünün hazırlanması gerekir. Bunun dışında Fransa çalışma vizesi gerekli evraklar hazırlanmalı ve randevu tarihinde eksiksiz olarak vize merkezine teslim edilmelidir. Çalışma vizesi için talep edilen başlıca evraklar; çalışma belgesi, mesleki belgeler, finansal belgeler, adli sicil kaydı, sağlık raporu gibi belgelerdir.

Fransa Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa, ülkesinde eğitim almak isteyen Türk vatandaşlarına belirli şartlar doğrultusunda vize vermektedir. Öğrenci vizesi; lise, lisans, yüksek lisans, mesleki eğitim ve dil eğitimi amacıyla gidecek olan Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği uzun süreli vize türüdür. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapacak kişinin Fransa’da bir eğitim kurumundan onay alması gerekir.

Fransa öğrenci vizesi gerekli evraklar: pasaport, eğitim belgeler, eğitim kurumlarından alınan onay belgeleri, sponsor belgesi, seyahat sağlık sigortası, fotoğraf gibi belgelerdir. Başvuru yapılan eğitim amacına ve eğitim alınacak kuruma göre talep edilen belgeler değişiklik gösterir. Bu nedenle Fransa konsolosluğundan alınan güncel bilgilerin dikkate alınması önemlidir.

Fransa Vizesi Ücreti 2022

Fransa vizesi 2022 prosedürüne göre vize almak için vize merkezlerinden randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli belgelerle birlikte başvuru yapılması istenir. Başvuru sahibi, ilgili vize türü için istenen vize harcını ve vize merkezi ücretini ödemesi ardından başvurusu kabul edilir. Fransa vizesi ücreti 2022 yılında 80 € olarak belirlenmiştir. Vize merkezi ücreti ise 40 €’dur. Aile birleşimi, çalışma, eğitim vizesi gibi uzun süreli vizeler için 100 € ödenmelidir.

Fransa Vizesi Aile Birleşimi 2022

Fransa aile birleşimi vizesi; eşi Fransız vatandaşı olan, eşi Fransa’da 1 yıldır ikamet eden veya çocukları Fransa’da 1 yıldır ikamet eden Türk vatandaşlarına verilir. Vize işlemleri Fransa konsolosluğu ve konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu merkezleri tarafından yürütülmektedir. Fransa vizesi 2022 başvurusu için vize merkezlerinden randevu alınmalı, randevu tarihine kadar gerekli belgelerin tümü hazır olmalıdır.

Fransa vizesi aile birleşimi 2022 şartlarına göre başvuru sahibi A1 düzeyinde Fransızca bilmelidir. Yabancı dil sertifikası veya yabancı dil sınavından alınan yeterli puan evraklar arasına eklenmelidir. Başvuru sahibinin Fransız kültürüne uyum sağlaması, Fransa yasaları hakkında bilgi sahibi olması ve yeterli düzeyde maddi gelire sahip olmasına dikkat edilir. Masraflar üçüncü kişiler tarafından karşılanacaksa sponsor belgesi evraklar arasına eklenmelidir.

Fransa Çalışma Vizesi 2022

Çalışma vizesi, Fransa D tipi vize kategorisinde bulunan uzun süreli vize türüdür. Vize işlemleri Fransa konsolosluğu ve vize merkezleri tarafından yürütülmektedir. Başvuru sahibinin Fransa’da bir şirketle iş sözleşmesi yapması, çalışma belgesi ve diğer şirket belgelerini alması gerekir. Bu belgelerle birlikte Fransa vizesi 2022 başvurusu yetkili vize merkezlerinden randevu alınarak yapılır.

Fransa çalışma vizesi 2022 şartlarına göre başvuru yapacak kişilerin Fransa vizesi için talep edilen genel evraklarla birlikte çalışma vizesi evraklarının tümünü hazırlaması istenir. Çalışma belgesi, mesleki belgeler, konaklama adresi, adli sicil kaydı, seyahat sağlık sigortası ve sağlık raporu gibi ek evraklar talep edilir. Çalışma vizesi alındıktan sonra Fransa’ya seyahat ederek çalışma izni ve oturum izni başvurusunda bulunulmalıdır.

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Fransa; lise, üniversite, yüksek lisans, staj, mesleki eğitim gibi eğitim amaçları ile ülkesine gelecek olan yabancı uyruklulara vize vermektedir. Fransa vizesi 2022 şartlarına göre eğitim vizesine müracaat edecek kişiler, Fransa’da bir eğitim kurumundan onay almalı, onay belgelerini vize evrakları arasına eklemelidir. Eğitim vizesi başvurusunun sonucu ortalama 1 ay içerisinde açıklandığı için seyahat planından 1 ay öncesinde randevu alınabilir.

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurusu yapmak için Fransa konsolosluğu veya vize merkezlerinden randevu alınmalıdır. Erasmus vizesi başvurusunda bulunacak kişiler, Türkiye’de eğitim aldıkları üniversitenin Erasmus sınavlarından yeterli puanı alması ardından vize başvurusu yapabilir. Eğitim vizesi, eğitim süresini kapsayacak şekilde geçici süreler için verilir. Vize alarak ülkeye giden kişiler oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Fransa Vizesi Almak Zor Mu?

Fransa vize prosedürüne göre başvuru yapılması ve evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması durumunda vize almak zor değildir.

Fransa Ne Kadar Sürede Vize Verir?

Fransa, vize başvurusu ardından 3-15 gün içerisinde vize verir.

Fransa Schengen Vizesi Veriyor Mu?

Schengen ülkelerinden biri olan Fransa, Schengen vizesi vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize