Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’nin bazı alanlarda işçi alımı yapacağı yönünde bazı haberler gündeme geldi. Öncelikle, birçok kişi bu konunun asılsız haber olduğu yönünde ön yargılara kapıldığı için güzel bir iş deneyiminin yani fırsatın kaçmaması adına bunun doğru bir haber olduğunu vurgulayarak sözlerimize başlayalım. Yani İngiltere gerçekten de bazı sektörlerde işçi alımı yapacak ve bu alım yakın zaman içerisinde hatta Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek.

İngiltere Tır Şoförü Alım Şartları

Peki, İngiltere hangi alanlarda işçi alımı yapacak ve bunların şartları neler olacak? Lojistik sektöründe nakliye ve sevkiyat gibi alanlarda açığı bulunduğunu bu yüzden ülkede çeşitli tedarik sorunlarının yaşandığını dile getiren İngiltere özellikle tır ve kamyon şoförü alımı yapacağını açıkladı. Eğer siz de İngiltere tır şoförü alım şartları nedir merak ediyorsanız o zaman detaylar için yazımızı okuyabilir ve bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu

Bu zamana kadar herhangi bir yurtdışı deneyiminiz olmamışsa ve Avrupa ülkelerinde iş deneyimi elde ederek ülkenize dönüş sağladığınızda ön plana çıkmak istiyorsanız o zaman İngiltere tır şoförü başvurusu yaparak bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Norveç, Finlandiya gibi pek çok ülkenin göçmenlik ya da geçici vize avantajlarını kaçırmış olabilirsiniz. Fakat, bu sene İngiltere’nin yapacağı alımlar ile sizler de yurtdışı tecrübesi kazanabilir ve bu ülkede çalışarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Peki, İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl ve ne zaman yapılacak? Geçtiğimiz haftalarda açıklanan bu haber kapsamında alımların yani başvuruların Ekim ayı içerisinde olacağı söylenmişti. Ancak hükümet tarafından tam tarihin ne zaman olduğu henüz kesin bir şekilde açıklanmamıştır.

İngiltere Tır Şoförü Arıyor

Tır şoförlüğü ya da kamyon şoförlüğü gibi ilgili iş alanlarında deneyiminiz ve tecrübeniz varsa ayrıca İngiltere tır şoförü alım şartları ve koşullara da uyum sağlıyorsanız o zaman sizler de bu ülkeye gidebilir ve burada mesleğinizi icra edebilirsiniz. Çünkü ülke içerisindeki eksiklik dolayısı ile İngiltere tır şoförü arıyor ve bu arayış kapsamında da yaklaşık 5 bin civarında bir eleman alımı söz konusu olacak. Eğer sizler de bu fırsatı kaçırmamak istiyorsanız, özellikle başvuru ve vize müracaatları konusunda bizlere ulaşabilir ve uzman ekip arkadaşlarımızdan en güncel bilgileri alabilirsiniz.

Ayrıca alım sadece tır şoförlüğü için değil kamyon şoförlüğü ve tavukçuluk sektörü gibi alanlar için de gerçekleştirilecek. Eğer bu alanların herhangi birinde uzmanlığınız varsa o zaman İngiltere tır şoförlüğü alım şartları ve diğer sektördeki alım koşulları açıklandığında bunları web sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvuru Formu

Bilindiği üzere herhangi bir ülkede çalışabilmek için öncelikle o ülkenin şartlarını sağlamanız ve daha sonra onay almanız dahilinde çalışma vizesine başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İşte aynı şey İngiltere tır şoförlüğü alım şartları ve diğer sektörler için de geçerlidir. Şartlar yakın zamanda açıklandıktan sonra bunlara uyum sağlayan ve kabul edilen kişiler geçici çalışma vizesi için başvuruda bulunacak. Peki, o başvuru için gerekli olan İngiltere tır şoförü başvuru formu nasıl doldurulacak?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere konu üzerindeki detaylar henüz tam anlamı ile netlik kazanmış değil. Bu yüzden başvuru formları ve diğer ayrıntılar hakkında bizler de net bilgilere sahip değiliz. Beklenen açıklar yapılır yapılmaz bunları sizler için düzenleyerek, sizlere hem vize hem de müracaat konularında yardımcı olacağız.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nasıl Yapılır?

Haber gündeme geldiğinden beri binlerce kişinin aklında tek bir soru var; İngiltere tır şoförü başvurusu nasıl yapılır? Hepimizin bildiği gibi bu tür konularda çeşitli yetkinlikler ve değerlendirmeler söz konusu olmakta. İşte bu yüzden alımların başlaması ile birlikte, gerek başvurunun nasıl yapılacağı gerekse İngiltere tır şoförü alım şartları açısından daha detaylı bilgilendirmelerin yapılacağını sizlere belirtmek isteriz.

Bu konudaki ayrıntılar açıklandıktan sonra gerekli yetilere sahip olan kişiler için vize süreci başlayacaktır. Vize süreci kapsamını şu birkaç adıma indirgeyebiliriz:

  • Şoförlük için gerekli olan şartlara uyum sağlayanlar için verilecek vize “ çalışma vizesi “ olacaktır.
  • Bu yüzden İngiltere çalışma vizesi için sizlerden talep edilen evrakları eksiksiz- usule uygun bir şekilde hazırlamanız, hemen hemen tüm belgelerin İngilizce çevirisini yapmanız gerekmektedir.
  • Bunları hazırladıktan sonra vize harç bedelini yatırmalı ve tüm bu evrakları ile birlikte ilgili mercilere giderek vize başvurusu için müracaatınızı gerçekleştirmelisiniz.
  • Daha sonra başvurunuz alındıktan sonra bu müracaatların değerlendirilmesi için belirli bir zaman dilimi söz konusu olacaktır. Sürenin arkasından onay alırsanız o zaman seyahat planınızı ayarlamaya başlayabilirsiniz.

İngiltere Tır Şoförü Başvurusu Nereden Yapılır?

Yukarıda belirttiğimiz İngiltere tır şoförü alım şartları ve vize koşularının ardından, başvurular hakkında merak edilen başka konuları da sizlere izah etmeye çalışalım. Bu konulardan bir tanesi, hiç şüphesiz İngiltere tır şoförü başvurusu nereden yapılır sorusudur. Yine az önce belirttiğimiz şartları yerine getirdikten sonra vize işlemleri için başvurular; İngiltere Konsoloslukları ya da İngiltere Büyükelçilikleri üzerinden gerçekleştirilecektir.

İngiltere Kamyon Şoförü Başvurusu

İngiltere’de son zamanlarda kozmetik, gıda gibi alanlarda ürünlerin taşınması ve raflarda yerini alması konusunda sorunlar yaşanmaktadır. Bu soruna, yaklaşmakta olan ve din bayram olan Noel zamanının gelmesi de çözüm konusundaki arayışı hızlandırmaktadır.

Hem gıda hem kozmetik hem de akaryakıt gibi alanlarda ürünlerin taşınması için gerekli olan ağır vasıtalara sürücü arandığı için İngiltere, bu konuda çareyi farklı ülkelerdeki kamyon şoförlerine çağrı yaparak bulmuş diyebiliriz. Eğer siz de ilerleyen günlerde belirtilecek şartlara uyum sağlıyorsanız o zaman İngiltere kamyon şoförü başvurusu yapabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgiler almak için de sektörde en deneyimli uzmanlara sahip olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Kamyon Şoförü Maaşı

Pek çok kişi, bu ülkeye seyahat ederek belirlenen pozisyonlarda çalışmak için can atsa da, vize işlemleri, bu konuda harcanacak paralar caydırıcı olabilmektedir. İşte bu yüzden kişiler başvuruda bulunmadan önce kamyon şoförü maaşlarının ne kadar olduğunu merak etmekte ve araştırmaktadır.

Eğer siz de bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız o zaman İngiltere’de son zamanlarda kamyon ve tır şoförleri maaşları için % 30’ luk bir zam durumunun söz konusu olduğunu söyleyerek işe başlayalım. Bu zam ile birlikte İngiltere kamyon şoförü maaşı ne kadar oldu diye soracak olanlar için de maaşların yıllık 40 bin sterline yükseldiğini söyleyebiliriz. Yani bunu TL hesabına vuracak olursak yaklaşık olarak 485 bin Türk Lirası olduğunu söylemek mümkün.

İngiltere Tır Şoförü Vizesi Ne Zamana Kadar Geçerli?

İngiltere’nin geçici olarak vereceği tır şoförü vizesi yani çalışma vizesinin yaklaşık olarak şubat sonuna kadar geçerli olması bekleniyor.

İngiltere Kamyon Şoförü Vizesi İle Ülkede Ne Kadar Kalabilirim?

Geçici olarak İngiltere tarafından verilmesi planlanan bu vize ile ülke sınırları içerisinde 3 ila 6 ay kadar kalınması söz konusu.

İngiltere’de Neden Tır Şoförü Alımı Yapılıyor?

Hali hazırda var olan şoförlerinin pek çoğunun emekliliklerinin gerçekleşmesi ile ülkede bu alanda açık meydana geldiği için alım durumu söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize