Türk vatandaşları, Hollanda’ya seyahat etmek için seyahat süresi ve seyahat amacına göre bir vize almak zorundadır. 90 günü geçmeyecek seyahatler için turistik vize ve Schengen vizesi alınabilir. 90 günden uzun süre kalacak kişiler, D tipi vize kategorisinde bulunan vize türlerinden birine başvuru yapmalıdır. Hollanda vizesi 2022 başvurusu Hollanda konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine randevu alınması ardından yapılır. Vize işlemlerinin tamamlanması için hazırlanması gereken belgelerin tamamı randevu tarihinde vize merkezine teslim edilmeli ve vize ücreti ödenmelidir.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hollanda vizesi almak için hazırlanması gereken belirli evraklar vardır. Hollanda vizesi 2022 yılı için gereken evrakların listesi, Hollanda konsolosluğu resmi web adresi üzerinden açıklanır. Konsolosluğun açıklamış olduğu güncel listelerin dikkate alınması önemlidir. Vize almak için hazırlanması gereken belgeler, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.

Hollanda vizesi gerekli evraklar 2022 listesine göre talep edilen tüm evrakları dikkatli bir şekilde hazırlamanız istenir. Hollanda vizeleri için talep edilen genel evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, finansal belgeler, gelir belgeleri, konaklama adresi ve uçak biletidir. Bu belgelerle birlikte D tipi vize türleri için ek evraklar istenir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde farklı evraklar isteyebileceği için konsolosluktan alınan bilgileri dikkate almanız gerekir.

Hollanda Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre aile birleşimi vizesi aile yakınları Hollanda’da yaşayan kişilere verilir. Vize alınması için Hollanda vatandaşı ile evli olmak veya eşin Hollanda’da en az 1 yıldır ikamet ediyor olması gerekir. Vize başvurusu için öncelikle ulusal vize başvuru formu doldurulmalı ve vize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihinde Hollanda aile birleşimi gerekli evraklar eksiksiz olarak vize merkezine teslim edilmelidir. Hollanda aile birleşimi vizesi için istenen belgeler şunlardır:

 • Vize başvuru formu
 • Şahsi dilekçe
 • Fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Uluslararası evlenme kayıt örneği
 • Hollanda vatandaşı eş için doğum belgesi
 • Varsa boşanma veya ölüm belgesi
 • Pasaport
 • Hollanda’da yaşayan eşin oturum belgesi, kimlik ve pasaport belgeleri
 • Yabancı dil sertifikası
 • Uluslararası evlenme ehliyet belgesi
 • Evlilik kaydı belgesi

Hollanda Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda, ülkesinde çalışmak isteyen yabancı uyruklu kişilerin çalışma vizesi alarak seyahat etmesini zorunlu tutar. Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre çalışma vizesine müracaat edilmesi için Hollanda’da bir şirketle iş sözleşmesi yapılmış olmalıdır. Çalışma vizesi başvuru süreci firma ile birlikte yürütülmelidir. Başvuru için Hollanda vizesi 2022 başvuru formu doldurulmalıdır.

Hollanda çalışma vizesi gerekli evraklar; çalışma belgesi, pasaport, mesleki belgeler, gelir belgeleri ve vize başvurusu için talep edilen genel evraklardan oluşur. Çalışma vizesi için istenen evrakların Felemenkçe tercüme edilmesi ve son halinin evraklar arasına eklenmesi istenir. Vize evraklarının arasına vize harcının ödendiğine dair belgenin de eklenmesi gerekmektedir. Vize evrakları, çalışacağınız firmaya göre değişiklik gösterebileceği için konsolosluktan alacağınız güncel bilgiler doğrultusunda hazırlamanız önemlidir.

Hollanda Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda öğrenci vizesi; dil eğitimi, lisans, yüksek lisans, staj, mesleki eğitim ve bilimsel araştırma gibi amaçlarla ülkeye seyahat edecek kişilere verilir. Öğrenci vizesi almak için Hollanda vizesi 2022 başvuru formunun doldurulması ardından Hollanda konsolosluğundan randevu alınmalıdır. Randevu tarihinde gerekli evraklarla birlikte konsolosluğa şahsen müracaat edebilirsiniz.

Hollanda öğrenci vizesi gerekli evraklar; eğitim kurumlarından alınan onay belgesi, eğitim belgeleri, diploma, mesleki belgeler, gelir belgeleri, banka hesap dökümü gibi belgelerle birlikte vize için talep edilen genel evraklardan oluşur. Eğitim vizesine başvuru yapan kişilerin yeterli düzeyde yabancı dil bilmesi şartı vardır. Evraklar arasına yabancı dil sertifikası eklenmeli veya geçerli bir sınavdan alınan puan belgesi eklenmelidir.

Hollanda Vizesi Ücreti 2022

Hollanda vize işlemleri için Hollanda konsolosluğuna veya yetkili vize merkezlerine randevu alınması ardından müracaat edilmesi gerekir. Vize prosedürüne göre Hollanda vizesi 2022 başvurusu evrakların teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi ardından tamamlanır. Hollanda Schengen vizesi ücreti 80 €’dur. Hollanda eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi vizeler için Hollanda vizesi ücreti 2022 yılında 105 € olarak belirlenmiştir.

Hollanda Vizesi Aile Birleşimi 2022

Hollanda vizesi 2022 şartlarına göre aile birleşimi vizesi aile yakınları Hollanda’da yaşayan kişilere verilir. Türk vatandaşlarının Hollanda vatandaşı ile evlenmesi, eşinin Hollanda’da 1 yıl yasal ikamet ediyor olması veya çocuklarının Hollanda’da ikamet etmesi durumunda aile birleşimi vizesi alma hakkı vardır. Hollanda aile birleşimi vizesi ülkede oturum izni ve çalışma izni alabileceğiniz uzun süreli vize türüdür.

Hollanda vizesi aile birleşimi 2022 başvurusu Hollanda konsolosluğuna şahsen müracaat ederek yapılır. Başvuru yapacak kişilerin öncelikle ulusal vize başvuru formunu doldurmanız ve konsolosluktan randevu alması istenir. Başvuru formu Felemenkçe dilinde doldurulmalı, çıktısı alınarak imzalanmalı ve son hali evraklar arasına eklenmelidir. Aile birleşimi vizesi için istenen belgelerin Felemenkçe diline tercüme edilmesi istenir.

Aile birleşimi vizesi alacak kişilerin belirli şartları sağlamasına dikkat edilmektedir. Başvuru sahibi, yeterli düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmalı, evrakları arasına yabancı dil sertifikası eklemelidir. Maddi gelirinin yeterli olması ve gelir belgelerini de vize merkezine teslim etmesi istenir. Seyahat masrafları aile yakınları tarafından karşılanacak kişilerden sponsor belgesi talep edilir.

Hollanda Çalışma Vizesi 2022

Hollanda vizesi 2022 başvurusu Hollanda konsolosluğuna yapılır. Konsolosluktan randevu alınması ardından çalışma vizesi için gerekli evrakların tümü hazırlanmalıdır. Evrak listesi, Hollanda konsolosluğu tarafından açıklanır ve açıklanan güncel listenin dikkate alınması istenir. Çalışma vizesi için; çalışma belgesi, şirket belgeleri, mesleki evraklar ve genel evraklar talep edilmektedir.

Hollanda çalışma vizesi 2022 başvurusu evraklarınızı teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından gerçekleşir. Vize sonucu öğrenmek için vize takip numarası ile sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Çalışma vizesi ortalama 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Vize sonucu olumlu olan kişilerin ülkeye seyahat ettikten sonra oturum izni ve çalışma izni başvurusunda bulunması gerekir. Vize reddi alan kişiler itiraz dilekçesi yazabilir veya yeniden vize başvurusunda bulunabilir.

Hollanda Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hollanda, Erasmus programı ile gidebileceğiniz Avrupa ülkeleri içerisinde yer alır. Erasmus vizesi alınması için Erasmus sınavından yeterli puan alınması ve eğitim kurumlarından onay alınması gerekir. Başvuru yapmak için Hollanda vizesi 2022 başvuru formunu doldurabilir ve konsolosluktan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde Hollanda eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılının gerekli belgelerini vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz istenir. Eğitim vizesi sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanır.

Hollanda Vize Evrakları için tıklayınız;   https://www.eraytur.com/hollanda-vize-evraklari/

Hollanda Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hollanda çalışma vizesi 7-15 iş günü içerisinde çıkar.

Hollanda’ya Nasıl Yerleşilir?

Hollanda’ya yerleşmek için D tipi vize türlerinden birini alarak ülkeye seyahat edebilir ve oturum izni alabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda aile birleşimi vizesi almak için eş veya çocukların Hollanda’da en az 1 yıl yasal ikamet etmesi gerekir. Vize şartını sağlayan kişiler, Hollanda konsolosluğuna müracaat ederek vize alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü
Acil Vize